Bóna Márton jótékonysági koncertje

2019. december 14-én lebilincselő koncertélményt kaptunk Bóna Mártontól, a fiatal zongoraművésztől. A Nyugat-Magyarországi Egyetem Közgazdasági Karának aulájában tartott előadáson összegyűlt adományok a Vakok és Gyengénlátók Egyesülete Soproni Csoportjának karácsonyi ajándékozásához járultak hozzá.

Bóna Márton 1995-ben született Győrben. Zeneiskolai tanulmányait 2004-ben, a soproni Horváth József Alapfokú Művészetoktatasi Intézményben kezdte, Ferencz Éva tanárnőnél. Zeneiskolai évei alatt részt vett számos regionális és országos versenyen, többek között 2009-ben és 2011-ben az Országos Ferenczy György Zeneiskolai zongoraversenyen első díjat, valamint különdíjakat nyert. 2012-től magánúton tanult Prof. Mag. Joó Imolától, a bécsi Zeneakadémia professzorától, majd 2013-tól felvételt nyert a Bécsi Prayner Konservatorium koncertzongora tanszakára, Prof. Susanna Spaemann osztályába, ahol 2019-ben diplomát szerzett. Rendszeres résztvevője különböző koncerteknek, nemzetközi mesterkurzusoknak.