Petrás Mária jótékonysági koncertje

A Lions Club Sopron szervezésében 2021. október 31-én nagy sikerű, csaknem telt házas koncertet adott a Szent Mihály templomban Petrás Mária Prima Primissima- és Magyar Örökség díjas népdalénekes, a moldvai csángó magyarok egyik "nagykövete".

A délután fél négykor kezdődő rendezvény előtt Nagy Tamás, a Lions Club Sopron soros elnöke köszöntötte a közönséget és a művészt. Ezt követően felcsendültek a lanttal és hegedűvel kísért egyházi énekek. A dallamok között Petrás Mária bemutatta a csángó magyarok egyházi ünnepekhez kapcsolódó népszokásait.

A jótékonysági koncerten felajánlott adományokat a tómalom utcai gyermekotthon fogyatékkal élő lakóinak támogatására fordítjuk.

Külön köszönet illeti meg a művésznőt azért, hogy tiszteletdíjáról lemondva utazott Sopronba. Köszönjük Horváth Imre városplébános úrnak, hogy a közelmúlban felújított Szent Mihály templomot rendelkezésre bocsátásátotta.

A sopronmedia.hu írása ide kattintva olvasható.

A támogatás átadásáról a kisalfold.hu is beszámolt itt.

11634007-04886000-34000001