Virtuális Lions-bál Sopronban

A Lions Club Sopron már 30 éve folyamatosan, minden évben megrendezi jótékonysági bálját. 2020-ban ez a járványügyi intézkedések miatt elmaradt, de ebben a Lions évben - az internet segítségével - megrendezésre került.

Természetesen nem volt személyes találkozó, így vacsora és tánc sem. A bál január 22-én 19 órakor kezdődött a klub honlapján megtekinthető közvetítéssel. Először a köszöntőket hallhattuk, többek között dr. Farkas Ciprián polgármester úrét és Keys Mária kormányzó asszonyét is. (A gyermekotthon vezetőjének köszöntője a galériában olvasható.) Ezt követően bő félórás műsor következett elsősorban a soproni sérült emberek előadásaival, de láthattuk, hallhattuk Agárdi Szilvia énekesnőt és Sulyok Péter humoristát is. Ezek után a tombolasorsolás következett.

Több, mint 550-en vettek támogató tombolajegyet. Nagyon felemelő érzés, hogy ilyen sokan a jótékonysági rendezvény mellé álltak. A felajánlott több, mint 200 értékes tombolatárgy nagy nyerési esélyt jelentett. Zárásként a csángóföldi Kóstelekről tekintehettünk meg egy közel egy órás dokumentumfilmet.

Több, mint másfél millió forint gyűlt össze az adományokból, melyet a klub elsősorban a soproni, tómalom utcai Fogyatékos Gyermekek Otthonában élők magasabb színvonalú zöldség- és gyümölcs ellátására szán.